AirPods
Fiyatı Ne Kadar 78 0

AirPods’ların Türkiye Fiyatına Zam Yapıldı

AirPods’ların Türkiye Fiyatına Zam Yapıldı. Güncel yeni fiyatları ne kadar oldu hepsi yazımızda.

AirPods’ların Türkiye Fiyatına Zam Yapıldı. Artık yazılarımızın çoğunluğunu son zamanlarda yapılan zamlar oluşturmakta. Türkiye’deki doların yüksek olması airpods fiyatlarını da etkiledi doğal olarak.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim bildiğiniz gibi apple iphone 12 modellerini tanıttı. Söylediğine göre içerisinden kulaklık ve şarj aleti çıkmayacak. Bu da demek oluyor ki 15 bin lira telefona veren 2 bin 500 lirada airpods’a verir diye düşündüler herhalde.

Geliyoruz Airpods’ların Türkiye fiyatına. Airpods’un üç modeli bulunmakta. Bunlardan ilki standart olan modeli Airpods (airpods ve şarj kutusu) eski fiyatı 1,299 TL iken güncellenen fiyatı ile 1,599 tl oldu. Aradaki fiyat farkı 300 TL oldu. İkinci olan modeli ise kablosuz şarj kutusuna sahip olan modeli onunda eski fiyatı 1,649 TL’den  1,999 TL’ye yükseldi. Bununda arasında ki fiyat farkı 350 TL oldu. Son olarak Airpods Pro eski fiyatı 2,049 TL’den 2,499 TL oldu. Bunun da arasında ki fiyat farkı 450 TL.

Doğruyu söylemek gerekirse bu fiyat artışının bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Evet doların yükselmesi fiyatların artmasına neden olabilir fakat en düşük modelinde bile 300 TL’lik zam görüyoruz. Açıkçası buda çok normal bir zam değil. İnsan ister istemez şöyle düşünüyor, nasılsa iphone 12’de kutu içeriğinden kulaklık çıkmayacak. Bu telefonu alan çoğu insan kulaklık almak zorunda kalacak ve yine çoğu kişi orjinal kulaklık almak isteyecekler. Bunu açıkçası fırsatçılık olarak görüyorum.

Airpods Özellikleri;

  • Apple tarafından tasarlandı
  • Otomatik açılma, otomatik bağlanma.
  • Tüm Apple aygıtlarınız için tek dokunuşla kurulum1
  • Çift dokunuşla Siri’ye hızlı erişim.
  • Şarj Kutusu’yla 24 saatten daha uzun pil ömrü2
  • Şarj kutusunda hızlı şarj imkanı
  • Zengin, yüksek ses kalitesi.
  • Aygıtlar arasında hızlı ve kolay geçiş

Sizlerde konu hakkında ki görüş ve yorumlarınızı aşağıya belirtebilirsiniz.

Mert Çakır {admin}

Merhabalar, ben Mert ÇAKIR sizler için alışveriş konulu yazılar ve videolar çekmekteyim. Sizlerde izlesatinal.com'da yazar olmak istiyorsanız yorum kısmında bunu belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir