Genel 97 0

Bu Çaydanlık 3 Milyon 800 Bin Liraya Satılmış

88.8% Ortalama Puan

Çaydanlık Değeri

Bakalım Bu Parayı Hak Ediyor mu?

Eski
%75
Çirkinlik
%100
Değeri
%80
Enayilik
%100

Bu haberin ilk başlığını okuduğumda gerçek olamaz diye düşündüm fakat konunun içine girince bu çaydanlık 3 milyon 800 bin liraya gerçekten de kakalanmış pardon satılmış.

çaydanlık fiyatı

çaydanlık fiyatı

Bu Çaydanlık 3 Milyon 800 Bin Liraya Satılmış. Şimdi düşünün çok zenginsiniz eski bir çaydanlığa evinizin bir köşesinde duracak, içinden hiç çay içmeyeceğiniz ve hatta elinizi bile sürmeyeceğiniz çaydanlığa bu kadar para verir miydiniz ? Yorumlara bekliyorum.

Gelelim bu olay nerede ve nasıl gerçekleşiyor birazda buna bakalım. İngiltere’de adamın biri dur diyor ben şu evin tavan arsına çıkayım ne var ne yok yakından bakayım diyor çıkıyor tavan arasına. Etrafı kurcalarken bu çirkin çaydanlığı görüyor ve eski bir şey olduğunu anlıyor dur diyor ben bunu okutayım. Gidiyor antikacıya hocam selamün aleyküm aleyküm selam bu çaydanlık para eder mi diyor. Antikacı bir bakıyor “oh my got” (aman Allah’ım) diyor. Bu çok değerli Çin’de İmparator Qianlong dönemine ait diyor. Bizim ingiliz alıyor çaydanlığı topuk.

Müzayede günü İngiltere’nin gösteriş meraklı godomanları gelmiş bu çirkin çaydanlığa para saçmak istiyorlar. Açık arttırma başlıyor. birisi diyor 100 bin dolar birisi çıkıyor 200 bin dolar diyor, konuşmacı satıyorum sa tı yorum derken birisi çıkıyor 495 bin dolar diyor herkes dönüp kim bu çılgın diyor derken konuşmacı SAT TIM diyor. Adam vazgeçer diye çaydanlığı bim poşetine koyup gönderiyorlar.

Şaka bir yana tabi ki antika merakı olan insanlar var ve böyle fırsatları kaçırmak istemiyorlar. Paranında bu insanlar için pek bir önemi de yok zaten. Peki ülkemizde bu çaydanlığı satılık ilanına koysak nasıl olurdu benim aklıma bu geldi sizde yorumda belirtebilirsiniz. “Sahibinden temiz çaydanlık alan kişiye şimdiden hayırlı olsun. Pazarlık payı çaydanlık başında az da olsa var.”

Bize destek olmak için sitemizde bulunan diğer yazılarımızı okuyabilir yada videoları izleyebilirsiniz. Sitemizi arkadaşlarınızla paylaşırsanız çok memnun oluruz bu şekilde daha çabuk büyür sizlere daha iyi içerikler çıkartabiliriz. İsterseniz sizlerde izlesatinal.com da yazar olabilirsiniz bunun için yorum kısmına belirtebilirsiniz. Yada izlesatinal.com için videolar çekebilirsiniz bizde seve seve sitemizde paylaşabiliriz. Kendinize iyi davranın bir sonraki yazıda görüşmek üzere

Mert Çakır {admin}

Merhabalar, ben Mert ÇAKIR sizler için alışveriş konulu yazılar ve videolar çekmekteyim. Sizlerde izlesatinal.com'da yazar olmak istiyorsanız yorum kısmında bunu belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir