kitap
Genel 69 0

Dünya Üzerinde Bulunan En Pahalı 10 Kitap

İŞTE Dünya Üzerinde Bulunan En Pahalı 10 Kitap, KİTAP OKUMAYI SEVER MİSİNİZ? AMA BU KİTAPLAR OKUYAMAYABİLİRSİNİZ

1)- Codex Leicester – Leonardo da Vinci  48,4 milyon dolar

2)- The Gospels of Henry the Lion Order of St. Benedict

28 milyon dolar.

3)- Magna Carta, 24,5 milyon dolar

4)- St. Cuthbert Gospel, 24,5 milyon dolar.

5)-The Bay Psalm Book 14,5 milyon dolar

6)- The Rothschild Prayerbook 13,9 milyon dolar

7)- Birds of America – John James Audubon  12,6 milyon dolar.

8)- The Canterbury Tales – Geoffrey Chaucer 11,1 milyon dolar.

9)-Copy of the Constitution, Bill of Rights and other key acts of the first Congress in 1789 George Washington  10,2 milyon dolar.

10)-Comedies, Histories, & Tragedies (1623), The First Folio William Shakespeare –  8,2 milyon dolar.

1-)CODEX LEİCESTER

Dünya Üzerinde Bulunan En Pahalı 10 Kitap EVET İLK KITABIMIZ ŞU YANDAKİ DÜNYANIN EN PAHALI KİTABI OLARAK GEÇİYOR HEPİNİZİ TANIDIĞI LEONARDO DA VİNİCİ TARAFINDAN YAZILAN BU KİTAP JEOLOJİ,HİDROLİK,ASTRONOMİ VE SUYUN HARAKETİ AYRICA GALATA KÖPRÜSÜNÜN TASLAKLARINI İÇERİYOR. VE BUNA 1994 YILINDA 30,8 MİLYON DOLAR VEREN KİŞİ BİLL GATES.

 

2)-The Gospels of Henry the Lion Order of St. Benedict

ASLA NE OLDUĞUNU ANLAMADIĞIM BU KİTAP ULTRA SÜPER ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA BİR ÇEŞİT İNCİL OLDUĞU KANISINA VARDIM.266 SAYFA İÇEREN BU KİTAP, 4 İNCİL METNİ 50 TANE İLLÜSTRASYON İÇERİR SAKSONYA DÜKÜ ASLAN HENRY AMCAMIZ TARAFINDAN BRUNSWİC KATEDRALİ OLAN BRUNSWİC`TEKİ ST. BLAİSE MANASTIRI KİLİSESİNDEKİ BAKİRE MERYEM`SUNAĞI İÇİN YAPILMIŞTIR. GELELİM SATIMINA AŞAĞIDA Kİ KİTAP TAMI TAMINA 8,140.000 £ SATILMIŞTIR. BİRÇOK DEVLETİN BİRLEŞMESİ VE ÖZEL BAĞIŞÇILARLA ULUSAL HAZİNELERİN KORUNMASI İÇİN BİR ALMAN ULUSAL GİRİŞİM BAĞLAMINA YÜKSELTİLDİ.

3)-Magna Carta

EVET BU DA DÜNYANIN EN PAHALI 3. KİTABI PEKİ NEDEN BU KADAR PAHALI? İŞTE BUNU AÇIKLAMAK İÇİN BURDAYIM ŞİMDİ 1215 YILINA GİDİYORUZ YERİMİZ SALİSBURY KATEDRALİ, KRALLAR, KRALİÇELER, KÖLELER, DEREBEYLERİ FALAN FİLAN. O ZAMANIN BİR İNGİLİZ KRALI  VAR ADI JOHN, JOHN AMCAMIZA Bİ GECE İLHAM GELİYOR DİYORKİ AZCIK YÖNETİMİ DEĞİŞTİREYİM DİYOR CANI SIKILMİŞ NAPSIN? VE GİDİP MAGNA CARTA ADLI EN PAHALI KİTABLARDAN BİRİNİ YAZIYOR…İÇİNDE, JOHN AMCAMIZ BİR İLK YAPMIŞ VE BAZI YETKİLERİ KISITLAMIŞ, DEREBEYLERİNE BAZI HAKLAR VERMİŞ.TAMAM ŞİMDİ NEDEN BU KADAR PAHALI OLDUĞUNA GELİYORUZ; JOHN`UN İMZASI VAR! JOHN AMCAMIZ, 3. İNNOCENTİUS VE BARONLARI ARASINDA KRALIN YETKİLERİNİ KARARA BAĞLAMAK İÇİN İMZALANMIŞTIR. KRALIMIZIN KANUNLARA UYMASINI, HUKUKUN HER ŞEYDEN ÜSTÜN OLMASINI VE KRALIN BAZI ŞEYLERDEN FERAGAT ETMESİ İSTENİYORDU.MADDELERDE BUNLAR BELİRTİLMİŞTİR.24.5 MİLYON DOLARA SATILMIŞTIR

4)- St. Cuthbert Gospel

ŞİMİDİKİ KİTABIN ADINI YUKARIDA GÖRÜYORSUNUZ PEKİ YA BUNUN BU KADAR PAHALI OLMASININ SEBEBİ NE? BU SEFER KAÇA SATILDIĞINDAN BAHSEDEREK BAŞLAYALIM. 14 TEMMUZ 2011`DE BRİTİSH LİBRARY TARAFINDAN BAĞIŞ PARALARI TOPLANARAK 12 NİSANDA ALINMIŞTIR.KİTAP BİR ÇEŞİT İNCİL`DİR. VE KİTABIN DURUMU O KADAR İYİKİ GÖREN HERKESİ ŞAŞIRTACAK KADAR ÇÜNKÜ LATİNCE OLAN BU KİTAP 8. YÜZYILDAN KALMADIR VE ÖYLE BİR ÇAĞ İÇİN YAPILABİLECEK EN HARİKA KİTAPLARDAN BİRİDİR HATTA EL YAMASINDA”HAYATTA KALAN EN ESKİ AVRUPA KİTABI VE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KİTAPLARINDA BİRİ” OLARAK SÖYLENMİŞ.GOSPEL HAYATTA KALAN EN KÜÇÜK ANGLO-SAKSON EL YAMLARINDAN BİRİDİR SADECE BİR SAYFASI 138×92 MİLİMETRE. ST. CURTHBERÌNTABUTUNA KOYMAK İÇİN TASARLANMIŞ. KİTAP TABUTUN İÇİNDE BULUNMUŞ. 2013`TE TB ARAMASI SONUCUNDA KİTABIN DERİSİNİN ALTINDA KİL BENZERİ BİR MADDE BULUNUYOR VE BUNUN ISLAK BİR DERİ KAPAĞIYLA OYULMUŞ BİR MARTİSİN OLDUĞU DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR.

5)-THE BAY PSALM BOOK

İNGİLİZ KUZEY AMERİKA`NIN İLK KİTABIDIR.1640 YILINDA CAMBRİDGE,MASSACHSETTS`TE BASILMIŞTIR. BU KİTAP METRİK BİR MEZMURMUŞ. İÇİNDE OLAN MEZMURLAR İNGİLİZCEYE METRİK İNGİLİZCE ÇEVİRİLERİDİR. ÇEVİRİLERİN CİLALI OLMAMASIYLA BİRLİKTE HİÇBİRİ HAYATTA KALMAMIŞTIR SADECE BAZI MELODİLER VARDIR. EVET BU KİTABIN HAYATTA KALAN ON SAYFASI VARDIR VE BUNUN BİR SAYFASINI KASIM 14`TE AÇIK ARTTIRMADA 14 MİLYONA SATILMIŞ.

6)-THE ROTHSCHİLD PRAYERBOOK

BU KİTAP BİR ÇEŞİT DUA KİTABIDIR DİĞER ADI RATHSCHİLD HOUR ÇÜNKÜ BU KİTAP BİR DİZİ SANATÇISI TARAFINDAN DERLENEN ÖNEMLİ BİR FLAMAN IŞIĞI OLAN EL YAZMASI BİR SAAT KİTABIDIR. ARAŞTIRMALARIMA GÖRE BİR ZAMANLAR AVUSTURYA ULUSAL KÜTÜPHANESİNDE DURMUŞ BU KİTABIN SAYFA BOYUTU 228 x 160 MİLİMETRE OLARAK ÖLÇÜLMÜŞTÜR VE BU BOYUTTA 254 SAYFAYA SAHİPTİR.1999`UNDAKİ SATIŞINDA DÜNYA REKORU KIRMIŞTIRen pahalı 10 kitap

7)-BİRDS OF AMERİCA

JOHN JAMES AUDUBON (AMERİKALI DOĞA BİLİMCİ VE RESSAM) TARFINDAN YAZILMIŞTIR. İÇİNDE AMERİKA`DA BULUNAN KUŞ TÜRLERİ RESMEDİLMİŞTİR.HAKKINDA ÇOK BİLGİ VERİLMEMİŞTİR

en pahalı 10 kitap

8)-THE CANTERBURY TALES

BU KİTAP İSE BİREBİR HİKAYE KİTABI DİYEBİLİZ BŞİRKAÇ TANE ADAM VAR ONLAR CANTERBRUY`DE KUSAL BİR GÖMÜTE ULAŞMAK İÇİN YOLDALAR FALAN BİR KAÇ ADAMIN VE BİRBİRLERİNE ANLATTIKLAR HİKAYELERİ ANLATAN BİR KİTAP.CANTEBURY TALES, 1387-1400 YILINDA GEOFFREY CHAUCER TARAFINDAN ORTA İNGİLİZCE İLE YAZILMIŞ.

9)-COPY OF THE CONSTUTİON

BU KİTAP AMERKA İÇİNMİŞ İŞTE MADDE MADDE BAĞIMSİZLIK ÖZGÜRLÜK MUTLULUK FALAN FİLAN İŞTE HAKLAR SORUMLULUKLAR YÖNETİM HAKKINDA BU KADAR PAHALI OLMASININ SEBEBİ DE BİLDİĞİNİZ ÜZERE ESKİ OLMASI. ASLINDA BU BİR  ANAYASADIR.BU KİTAP” BİZ AMERİKALILAR” DİYE BAŞLIYORen pahalı 10 kitap

10)-COMEDİES,HİSTORİES,&TRAGEDİES -WİLLİAM SHAKEPEARE

BU DA BİR ÇEŞİT  SHAKEPEARE HACININ OYUN KİTABI  YAV SEN GİT EBELEMECE OYNA SAKLMABAÇ OYNA NE DİYE OTURUP OYUNLARI YAZIYORSUN Kİ? AMA BELKİ DÜNYANIN EN PAHALI KİTAPLARDAN SONUNCUSUNU YAZDIĞININ FARKINDA DEĞİLDİ. BU KİTAP 36 OYUN İÇERİYOR. İLK 1963`TE YAYINLANIYOR. KİTABIN 235 SAYFASI HAYATTA KALDI AMA BELKİ DE BU KİTAP 750 SAYFADAN OLUŞUYORDU.

en pahalı 10 kitap

ılgın çakır {ılgın çakır}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir