Gap Giyim
Genel 102 0

Gap Giyim Şirketi Avrupa’daki Mağazalarını Kapatıyor

Gap Giyim yaptığı açıklama ile avrupa da ki 120 mağazasının kapatacağını duyurdu.

Gap Giyim Şirketi Böyle bir karar vermesi uzun zamandır bekleniyordu. Geçen yıl Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibariyle avrupa da bulunan mağazalarının kapatacağını yazmıştı. Finansal sıkıntı içinde olduğu basında çokça yer aldı. Fakat 2021 görmeden avrupa da ki 120 mağazasının belirtilen süreden daha da erken kapatıyor. Buda finansal sıkıntının büyüklüğünü göstermiş oldu.

Gap Giyim

Dünyada corona virüs salgını bütün sektörleri etkiledi. Küçük şirketler büyüdü, büyük şirketler batma eşiğine geldi. Bütün dengeler şaştı. Hal böyle olunca büyük şirketler küçülmeye gitti. GAP giyim şirketi de küçülmeye giden firmalardan biri oldu. Kıta da ki mağazalarını kapattığında toplamda 230 mağazasını kapatmış olacak ve bu sayede 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurdu.

Corona virüsünün getirdiği kısıtlamalar yüzünden satışlarda ciddi düşüş yaşadı. Bu yılın ikinci çeyreğinde 62 milyon avro zarar ettiğini açıkladı.

Kaynak: AA

Mert Çakır {admin}

Merhabalar, ben Mert ÇAKIR sizler için alışveriş konulu yazılar ve videolar çekmekteyim. Sizlerde izlesatinal.com'da yazar olmak istiyorsanız yorum kısmında bunu belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir